Woningcorporaties zien hun huurdersgroep veranderen door de grote beleidswijzigingen van de afgelopen jaren. De extramuralisering van de zorg en ouderen die langer zelfstandig blijven wonen, bijvoorbeeld.
‘Daardoor wonen er in corporatiewoningen steeds meer mensen met een laag inkomen en ook meer ouderen die eigenlijk niet meer zelfstandig kunnen wonen’, legt Van Hulten uit. Het is nadrukkelijk niet de bedoeling op de stoel van gemeente en zorginstellingen te zitten, maar wel om samen te werken met deze partijen om een fijn woonklimaat te krijgen.
Woonomgeving
Volgens Witter gaat het daarbij niet alleen om aanpassingen aan de woning, maar ook om de woonomgeving. ‘Het is belangrijk dat er voorzieningen zijn zoals bushaltes, maar ook om ontmoetingsplekken te creëren, zodat mensen weten dat er naar ze wordt omgekeken. Sommige corporaties maken daar een huurwoning voor vrij.’ Zij pleit ook voor meer varianten in woonvormen.
Lees het volledige interview op de website van Skipr.